Вперше читачеві пропонується спеціальне видання, в якому всебічно розповідається про Збройні сили Української держави часів Богдана Хмельницького, зокрема про структуру армії, її стратегію й тактику, виготовлення зброї, про розвідку, дипломатичну справу, організацію прикордонно-сторожової сдужби і тл. На основі свідчень видатних військових фахівців, насамперед сучасників доби Богдана Хмельницького, в тому числі і зарубіжних, автор аргументовано доводить, що козацьке військо за багатьма показниками значно переважало армії найрозвиненіших європейських країн. Армія - це гарант державної незалежності. Такого значення надавав їй гетьман і прагнув, щоб саме такою вона була. Книга відомого сучасного дослідника рекомендована усім, хто цікавиться історією України, хто прагне зрозуміти її сучасний стан і перспективи.
Нова книга відомого українського історика Володимира Сергійчука піднімає проблему Переяславської ради та її ролі в подальшому розвитку України. Ця історична подія, що протягом століть використовувалась як політична спекуляція Російської імперії, потребує нового осмислення та очищення від міфологічних нашарувань. Автор розглядає передумови, причини й наслідки появи статей Богдана Хмельницького, що були пізніше знехтувані й перекручені московським самодержавством.
Книга розрахована на широке коло читачів.
У пропонованій праці вміщуються документи з колишніх спецхранів комуністичної системи, які розповідають про методи компрометації українського національно-визвольного руху спецслужбами більшовицької влади. Читач має можливість переконатися, що багато з тих злочинів проти мирного населення, які перекладалися комуністичною пропагандою на ОУН-УПА, насправді були вчинені спецслужбами СРСР.
Розуміючи, що доля СРСР залежить насамперед від позиції України, Москва вдалася до провокування сепаратистських настроїв у різних регі-онах цієї республіки. Скажімо, раптом виникає проблема русинства в Закарпатті, яку створюють за допомогою заокеанських ділків від науки, розпалюються пристрасті навколо сумнозвісної Донецько-Криворізької республіки…
Але особливу ставку зроблено на відірвання Криму від України.
На основі невідомих документів з колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу в 1932-1933 роках через експорт нашого хліба. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.