Мабуть, немає родини, де б у тій чи іншій мірі не поставала проблема виховання — пресловута проблема батьків та дітей. Кожен намагається вирішити її у свій спосіб — батьки хочуть, щоб діти їх слухали, а діти, звісно, хочуть свободи. Де ж знаходиться ця золота середина?
До цієї одвічної теми звертається у своїй повісті «Бригантина» відомий український письменник Олесь Гончар. Ця книжка буде цікава не тільки підліткам, але і їх батькам — вони, прийнаймні, повинні замислитися: а чи завжди правильно вони виховують своїх дітей і що потрібно зробити для того, щоб у сім'ї панувало взаємопорозуміння…
Высоко в горах, в глухой чаще, в избушке лесника, жила в одиночестве девочка Нателла. Она любила родные горы, леса, зеленые склоны, шумящие горные потоки, и поэтому неудивительно, что именно Нателла нашла в горах целебный источник, о котором до неё никто не знал.
Оповідання про угорську дівчинку Ілонку, яку закрутило у недитячі воєнні справи.
Вірші, оповідання і казки.Редактор-упорядник Станіслав Вишенський.Для старшого дошкільного і молодшого шкільного віку.
«Людина і зброя» Олеся Гончара – антивоєнний роман, в якому автор з надзвичайним психологізмом зображує жахіття війни, протиставляючи їм гуманістичні ідеали: людяність, миролюбство і добро***. Світову славу письменнику принесли романи «Собор», «Прапороносці», «Тронка», «Берег любові», «Людина і зброя», повісті «Бригантина», «Далекі вогнища», новели «Модри Камінь», «За мить щастя». Олесь Гончар – видатний український письменник, автор соціально-психологічних та філософських романів, повістей та новел.
Ім’я Олеся Гончара упродовж багатьох років було символом слави і честі української літератури. Воістину життя великих митців не припиняється із їхньою фізичною смертю! І свідченням цього є вперше оприлюднені в цій книзі поезії Олеся Гончара. Це — невідома широкому читацькому загалу, наповнена духовним змістом і спрагою творення житейська фронтова поезія. Вона зафіксувала почуття патріота-українця, які довелося пережити автору на нелегких дорогах війни.
.Роман "Собор" Олеся Гончара - это роман рассуждений, роман вопросов, роман, которым автор побуждает читателя искать ответы на вечные вопросы: как быть настоящим, как быть духовно богатым, как самосовершенствоваться и т.д. Главным героем романа является Собор, но не как строения, а как символ духовности украинского народа. И вот этот Собор повидал много бед на своем веку, прошел через войны и революции, так же как и весь украинский народ. И ничто его не сломило. Но в мирное время нашелся человек, который ради своей выгоды способен разрушить то, что строилось нечеловеческими усилиями. Собор стал эпицентром конфликта между бездуховностью и духовностью, именно в отношении к нему проявляется богатству внутреннего мира двух противоборствующих сторон: противников Собора и тех, для кого сохранить его первозданность стало делом чести. Роман помогает осознать ничтожность человека, ограниченного только карьеристскими интересами.
Оповідання про прогулянку на природу і зустріч із соловейком
Роман Олеся Гончара «Твоя зоря» розповідає про життєві дороги людські, про народні духовні джерела, які живлять нас з дитячих років до сивин, про світле і натхненне почуття — безмежної любові до своєї Батьківщини. Роман просякнутий хвилюючою щирістю, ліризмом, невичерпною любов'ю до людської праці, вірою в її велике майбутнє.
Роман Олеся Гончара «Тронка» у свій час став новаторським словом в українській літературі. Життя і смерть, війна і мир, радощі буття і трагедії, вірність обов’язку і зрада — усі ці поняття, їх боротьба та взаємодія є і будуть незалежно від часу вічними.
Які пригоди можна пережити, якщо повести на прогулянку до всього цікавого песика!
У романі «Циклон» окрема людська доля стає об'єктом пильної уваги письменника, що значною мірою зумовлює «навантаженість» твору спогадами. Роздуми про гармонію буття, мир на планеті, людське щастя, покликання мистецтва Олесь Гончар пропускає крізь «я» героїв, які згадують прожиті роки, шукають у минулому уроки для сучасник), з тривогою зазирають у майбутнє. Сила людського духу — головна думка «Циклону», яка пронизує всю його структуру. Саме намагання прозаїка якнайширше охопити сучасні проблеми й духовні пошуки сучасника зумовлюють композиційні особливості роману. Розкриттю незнищенності людського духу письменник підпорядковує і життєвий матеріал, що ліг в основу сюжету твору, і принципи його зв'язку.