В книге профессор Лондонской школы экономики Энтони Д.Смит прослеживает сложную эволюцию представлений о таком противоречивом явлении как национализм. Обзор различных теорий национализма является первым всеобъемлющим теоретическим исследованием проблемы за последние тридцать лет. Книга представляет собой сжатый и сбалансированный путеводитель по дискуссиям о национализме, что делает ее незаменимым чтением для всех, кто заинтересован в получении полного и ясного представления об этом феномене.
Знаного британського суспільствознавця Ентоні Сміта вважають класиком студій з теорій націй і націоналізму, адже він є одним з найпродуктивніших авторів із цієї тематики. «Нації та націоналізм у глобальну епоху» — остання книжка автора. Вона присвячена дослідженню прийомів, за допомогою яких сьогодні аналізують відродження націоналізму, і пропонує власний погляд на останні тенденції у формуванні націй і націоналізмів, ґрунтовані на ідеях, коротко окреслених у попередніх книжках («Національна ідентичність», «Націоналізм»). Авторова аргументація полягає в тому, що націоналізм черпає силу зі своєї вкоріненості в історичній минувшині. Націоналістична ідеологія може пустити корені в конкретний ґрунт, тільки якщо вона зачіпає народну струну, її підхоплюють, а вона надихає певні соціальні групи й верстви.
Видання розраховане на науковців і студентів-суспільствознавців.
Автор надає стислий і зрозумілий вступ до головних понять та різновидів націоналістичної ідеології; чіткий аналіз основних конкурентних систем понять і теорій націй та націоналізму — примордіалізму, переніалізму, модернізму та етносимволізму.
Сфери, які зачіпає книжка, доволі широкі, а праця — міждисциплінарна, бо сюди залучено ідеї історії, політології, соціології й антропології. Завершує книгу стислий виклад основних положень суто авторського, «етносимволічного», підходу до історії та майбутнього націоналізму, з цієї позиції автор намагається пояснити величезну силу й життєздатність явища націоналізму.