Мабуть, не раз бувало з тобою, читачу: маєш найкращі наміри, хочеш зробити усе якнайліпше — а ті твої наміри чомусь усякий сприймає як звичайний дитячиіі вибрик. Отаке трапляється і з Мирком Трояном, трохи наче зухвалим, а насправді — добрим, веселим і дотепним хлопцем, котрий може і вміє дуже багато: ловити раків, розмовляти з Сатурном, піклуватися про молодшого брата, по-справжньому товаришувати, не боятися грози і відповідальності за власні вчинки. Зрештою, ти можеш значно більше довідатися про Мирка та його друзів-семикласників, прочитавши повість «Звичайний шкільний тиждень». У книжці є ще кілька оповідань про твоїх ровесників.
Повість про пригоди хлопчика Тіма на Балтійському узбережжі, про пошуки могили відважної санітарки Олени Ковальчук, про таємничого капітана Абракадабру і камінь янтар, про те, як людині важко без друзів і як легко з ними,— розповідає повість «Канікули у Світлогорську». А в поетичних оповіданнях — цікаві історії, що трапляються з хлопцями й дівчатками на львівських вулицях, удома, в школі, в піонертаборах. Книга пронизана світлою романтикою. Написала її Ніна Бічуя, молода журналістка зі Львова; це її перша книга
До книги Ніни Бічуї ввійшли три повісті «Біла Віла» — філософський твір про Лесю Українку. «Килим на три квітки» і «Чистотіл» — розповідь про нашого сучасника, про робітників оновленого Львова. Письменниця порушує питання обов’язку людини перед суспільством, поєднання громадянських та особистих інтересів.
Троє хлопчаків вийшли з магазину. Один із супутників голосно реготав, зачіпаючи плечем перехожих, а другий — високий, у хутряній шапці — весь час намагався йти осторонь. Звернули у якесь напівтемне підворіття.
— Тихо! — раптом один з них. — Хтось іде!
Двоє кинулися тікати. Третій, високий, спіткнувся об ящик... Далі дитяча кімната в міліції...
Про душевну чистоту, чесність і принциповість, що виховуються з дитинства, розповідає Н. Бічуя у цій повісті.
Малюнки А. Дев’яніна
Психологічні і часом гостросюжетні повісті про підлітків.