У 1952 році французький лікар А. Бомбар здійснив нечувану в історії мореплавства подорож на гумовому човні через Атлантичний океан. Ця незвичайна експедиція мала довести, що людина, яка зазнала корабельної аварії, може досить довго пробути у відкритому морі без запасів їжі та прісної води і, кінець кінцем, дістатися до берега. Під час подорожі, яка тривала 65 днів, А. Бомбар харчувався тільки тим, що давав йому океан: сирою рибою та планктоном, він пив морську й дощову воду, а також сік, який вичавлював з риб.
У книжці «Один в океані» А. Бомбар цікаво розповідає про цю дивовижну подорож, про пригоди та злигодні, яких довелося йому зазнати в океані.
До книжки ввійшли найвідоміші твори роман «Пані Боварі» та повість «Проста душа». Ці твори пройняті почуттям справжньої людяності і вражають читача зовнішньою простотою, що поєднуються з глибиною психологічного аналізу.
Роман Флобера «Пані Боварі» (1856) є важливою віхою на шляхах розвитку французької і європейської літератури. Цим романом започаткувався новий тип художньої прози, суттєво відмінний від прози попередніх епох. Роман відноситься до реалістичної літератури, але водночас він дав імпульси іншим літературним напрямам і течіям другої половини ХІХ століття. В романі Флобер дотримувався «об’єктивного методу», головною ознакою якого є усунення прямої авторської присутності в творі, тобто різнорідних відступів, коментарів, оцінок зображуваного, емоційних сплесків і т. д. Вперше в цьому романі широко використовується невласне пряма мова, яка набуде великого поширення в літературі ХХ століття.
В книжці французького лікаря Алена Бомбара розповідається про його подорож через Атлантичний океан на гумовому човні, про пригоди й злигодні, яких йому довелося зазнати.
В 1952 году французский врач Ален Бомбар впервые в истории мореплавания совершил путешествие на резиновой лодке через Атлантический океан. В повести Бомбар интересно рассказывает об этом путешествии, о невзгодах и бедствиях, которые пришлось ему пережить в океане.
Французький письменник-комуніст, багаторічний співробітник газети “Юманіте”, Рене Дюшато написав свій твір у 30-х роках, коли набирався духу фашизм. Звичайно, події у книзі вигадані, а проте в ній діють й історичні особи — представники монополій, штурмовики, члени уряду. Герої твору — дванадцятирічний хлопчик П’єро та його друзі В’юн і Бурлака — не раз важать своїм життям, аби врятувати з лабет фашистів винахідника Клемана Лотера, і цим завойовують щирі симпатії в читачів.